فهرست بستن

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

اگه براتون این سوال پیش اومده که چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟ حتما این مقاله رو تا انتها بخونید.

تا حالا براتون پیش اومده که کاملا تصادفی پیام مهمی را از چت‌های واتس اپ خود پاک کرده باشید؟ این موضوعی است که تقریبا کم و بیش همه ما بهش گرفتار شدیم و به نظر می‌رسه که هیچ راه حل درست و درمانی برای بازگرداندن پیام‌های از دست رفته وجود نداشته باشد. اما خوشبختانه اینطور نیست و در این مقاله آموزشی به شما توضیح می‌دهم که چطور می‌توان یک پیام پاک شده را در پیام رسان واتساپ بازگردانی کرد.

 

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

 

یکی از مهم‌ترین اقدامات در استفاده از اپلیکیشن واتساپ، پشتیبان‌گیری یا همان بکاپ گرفتن از اطلاعات و تاریخچه گفت‌وگوهاست تا از این طریق بتوان در مواقع ضروری، از این اطلاعات استفاده کرد.

در نگاه اول این چنین به نظر می‌رسد که در پیامرسان واتساپ ، بازیابی پیام های پاک شده امکان‌پذیر نیست؛ اما خوشبختانه به لطف قابلیت‌ها‌یی که این اپلیکیشن از آن بهره می‌برد و البته هوشمندی کاربر در پشتیبان‌گیری از اطلاعات خود، می‌توان براحتی این پیام‌ها‌ را از طریق گوگل درایو و شماره تماس بازیابی کرد. برای اینکار، می‌بایست حتما همان شماره تلفن و اکانت گوگلی وارد کنید که پیشتر از آن برای ورود و تهیه نسخه پشتیبان استفاده کرده‌اید.

 

برای بازگردانی چت های واتساپ به چه چیزی نیاز داریم؟

به طور کلی بازگردانی پیام‌های واتس اپ تنها در شرایطی ممکن است که از قبل گزینه Chat Backup را در تنظیمات فعال کرده باشید. برای پیدا کردن این گزینه فقط کافیست به سراغ تنظیمات (Setting) واتس اپ بروید و از طریق منوی Chat گزینه Chat Backup را انتخاب کنید.

با پیمودن این مسیر، واتس اپ از شما در مورد اینکه فرآیند بکاپ خودکار از پیام‌ها باید در چه بازه‌ای صورت گیرد سوال می‌کند و در این راستا قادر به انتخاب میان گزینه های هیچوقت ، تنها با کلیک بر روی گزینه بکاپ ، روزانه، هفتگی و ماهانه خواهید بود.

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

البته بگذارید همین جا برایتان روشن کنم که نمی‌توانید مدام به سراغ بکاپ‌های قدیمی‌تان بروید و مسیج‌های مربوط به آن‌ها را بازگردانید. به طور کلی در اندروید فقط می‌توان به دو بکاپ آخری که از پیام‌ها گرفته شده دسترسی داشت.

تازه این مقدار ناچیز در iOS تقلیل هم پیدا می‌کند و در آیفون‌ها تنها می‌توانید پیام‌هایی را بازگردانی کنید که در آخرین بکاپ تهیه شده حضور دارند. پس به همین خاطر بهتر است حین انتخاب بازه تکرار فرآیند پشتبان گیری خوب دقت کنید.


بازگردانی پیام‌ها در واتساپ

برای بازگردانی پیام‌ها در واتس اپ اول باید بفهمید که آن‌ها چطور پاک شده‌اند.

 

بازگردانی پیام‌های آرشیو شده در واتس اپ

اگر پیام‌هایتان آرشیو شده باشند دردسر خاصی برای بازگردانی‌شان نخواهید داشت. فقط کافیست به سراغ بخش Archived Chats در انتهای لیست پیام های خودبروید و از طریق لیست پیام‌های آرشیو شده آن پیامی که لازمش دارید را بازگردانی کنید.

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

بازیابی پیام‌ های پاک شده در WhatsApp ( در صورت فعال بودن بکاپ اتوماتیک)

بازگردانی پیام های واتساپ حذف شده به طرز شگفت آوری آسان است؛ اما بایستی در یکی از بازه‌های زمانی بکاپ اتوماتیک که انتخاب کرده‌اید باشد. برای مثال، اگر بازه زمانی بکاپ اتوماتیک را به صورت روزانه تنظیم کرده‌اید، به راحتی می‌توانید هر چتی را قبل از اینکه بکاپ جدیدی تهیه شود، بازگردانی کنید.

به آسانی اپلیکیشن واتساپ را حذف کنید و مجدداً نصب کنید. هنگامی که به صورت مجدد اپلیکیشن را نصب می‌کنید، از شما خواسته خواهد شد که پیام های سابق خود را به وسیله فایل بکاپ بازیابی کنید. به راحتی بر روی بازگردانی (Restore) تپ کنید و همه چیز از آخرین بکاپ بازگردانی خواهد شد؛ به همین راحتی. این روش بازگردانی پیام های واتساپ در هر دو نسحه اندروید و iOS کار می‌کند.

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

پیدا کردن تصاویر، ویدیوها و فایل های صوتی پاک شده واتس اپ

شاید تعجب کنید، اما هنگامی که تصاویر یا ویدیوها را از واتساپ حذف می‌کنید، آنها واقعاً تا زمانی که حذفشان کنید، پاک نمی‌شوند. از این رو، بازیابی تصاویر و ویدیوهای واتساپ که از چت پاک کرده‌اید، نسبتاً آسان است.

فایل منیجر (File Manager) دستگاه خود را باز کنید و به مسیر WhatsApp > Media بروید. از آنجا به راحتی با بررسی کردن پوشه‌ها می‌توانید فایل‌هایی که می‌خواهید بازیابی کنید را پیدا کنید.

پاک کردن تصادفی پیام‌ها مشکلی رایج در تمام پلتفرم‌های پیام رسانی است و فقط مختص واتساپ نیست. بدتر از آن، می‌توانید به صورت تصادفی برخی از اسناد مهم همچون فایل‌های آفیس را پاک کنید.

بازگردانی چت های واتساپ قدیمی‌تر

ازگردانی بکاپ‌های قدیمی وقتی که فرآیند بکاپ بعدی آغاز شده کمی مشکل است. انجام چنین کاری فقط زمانی ممکن است که یک گوشی اندرویدی داشته باشید. چراکه نسخه اندرویدی واتس اپ همیشه در کنار بکاپ‌های جدید یک نسخه پشتیبان قدیمی‌تر را هم در حافظه نگه می‌دارد.

برای بازگردانی چت‌های قدیمی تر به سراغ اپ مدیریت کننده فایل‌هایتان بروید  و مسیر WhatsApp > Databases را طی کنید. در فولدر Databases فایلی پیدا خواهید کرد با نام msgstore.db.crytp12. این فایل در اصل جدیدترین بکاپی است که واتس اپ از چت‌هایتان گرفته.

اما به جز msgstore.db.crytp12 احتمالا فایلی به نام msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 را هم خواهید دید که در واقع بکاپ ثانویه شماست.

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

 

استراتژی پیشرفته بکاپ واتساپ (برگرداندن چت های خیلی قدیمی)

چون به آسانی می‌توانید فایل‌های بکاپ واتساپ را در دستگاه‌های اندرویدی مشاهده و ویرایش کنید، مدیریت و دستکاری آن‌ها بسیار آسان است. اگرچه واتساپ تنها دو فایل بکاپ اخیر را نگه می‌دارد، می‌توانید آن را هک کنید تا هر چند تعداد که بخواهید فایل بکاپ داشته باشید.

تمام  چیزی که نیاز دارید این است که نام فایل msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 را به هر چیز دیگری تغییر دهید، مثلاً oct11.db.crypt12. بنابراین این فایل از این که توسط واتساپ بازنویسی شود، محافظت خواهد شد. در بکاپ بعدی، واتساپ یک فایل جدید msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 خواهد ساخت و حالا سه نقطه بازگشت خواهید داشت.

چطوری چت های پاک شده واتساپ را برگردانم؟

همان‌طور که می‌توانید ببینید، بازیابی پیام های واتساپ حذف شده نسبتاً آسان است. با این حال، بهتر است از قبل برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشید. استراتژی پیشرفته بکاپ واتساپ ارزش خود را در چنین مواردی نشان می‌دهد. شما می‌توانید استراتژی پیشرفته بکاپ را هر چند مرتبه که می‌خواهید تکرار کنید و بدون نیاز به تلاش زیاد می‌توانید به بازگردانی پیام های واتساپ حذف شده بیشتری در مدت مدت زمان طولانی‌تر بپردازید. تجربه شما در زمینه ریکاوری پیام های واتساپ چیست؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین صفحه با من به اشتراک بگذارید.

7 نظر

به گفتگو بپوندید و نظر خود را به ما بگویید.

یوسف شکریپاسخ
دی ۰۸, ۱۳۹۹ در ۰۹:۱۰ بعد از ظهر

سلام. وقت بخیر. پیامی را به اشتباه در گروهی گذاشته ایم که اکثریت مشاهده کرده اند ولی به اشتباه در واتسآپ خود، بعد از چند ساعت، آن پیام را برای خودمان هم حذف کرده ایم آیا راهی برای پیدا کردن پیام حذف شده و نیز حذف آن از گروه ارسال شده وجود دارد؟

سجاد پروانهپاسخ
دی ۲۳ در ۰۸:۱۰ قبل از ظهر
– در پاسخ به: یوسف شکری

خیر این امکان وجود ندارد متاسفانه

محمدپاسخ
بهمن ۰۱ در ۱۲:۱۱ بعد از ظهر

سلام ببخشید من یکی از گفتگوهایم را حذف گفتگو زدم آیامیتوان آنهارا برگرداند؟

سجاد پروانهپاسخ
جمعه در ۰۱:۱۱ قبل از ظهر
– در پاسخ به: محمد

سلام گفتگو به تنهایی امکان پذیر نیست مگه اینکه از طریق بکاپ کلا به قبل از اون تاریخ برگردید

حسنپاسخ
بهمن ۰۱ در ۱۲:۱۱ بعد از ظهر

سلام ببخشید من یکی از گفتگوهایم را حذف گفتگو زدم آیا می توان آنها را برگرداند؟

کیمیاپاسخ
دوشنبه در ۱۱:۱۱ قبل از ظهر

سلام من از برگه امتحانی عکس فرستادم و بعد از اون گوشیم رو عوض کردم به خاطر همین اپ رو حذف و مجدد واتساپ را نصب کردم . امکان ریکاوری عکس برگه امتحان هست ؟؟؟؟

سجاد پروانهپاسخ
سه شنبه در ۰۸:۱۱ قبل از ظهر
– در پاسخ به: کیمیا

سلام احتمال برگشتن متن چت ها هست ولی تصاویر رو بعید میدونم چون از دیتای داخل گوشی استفاده میکنه

نظری دهید

Call Now Buttonسفارش طراحی