فهرست بستن

۵ عامل تاثیرگذار در انتخاب شغل

زمان مطالعه ۳ دقیقه

سلام در این مقاله قصد دارم تا در مورد ۵ عامل تاثیرگذار در انتخاب شغل باهاتون صحبت کنم که میتونه مسیر زندگیتون رو تغییر بده ، یک تمرین ساده و کاربردی.

اگه تا حالا این سوالات براتون پیش اومده، حتما بایــد ایـن مقاله رو با دقت بخوانیـد ، چه شغلی برای من مناسب است؟ چگونه شغل مناسب برای خود انتخاب کنم؟ در آینده چه شغلی انتخاب کنم؟ عوامل موثر بر انتخاب شغل چیست؟

 

5 عامل تاثیرگذار در انتخاب شغل

 

وسایل لازم برای برای شروع مطالعه

همین الان یه کاغذ و خودکار بیارید بعد برید سراغ ادامه مقاله، داخل کاغذ یه جدول بکشید با هفت ردیف و تعدادی ستون (ردیف، خونه های زیر هم و ستون، خونه های کنار هم دیگه میشه). ردیف ها رو به ترتیب با موارد اسلایدهای بعدی پر کنید. (ستون اول را عنوان بنویسید)

۱- علاقه مندی

مهم ترین عامل در رشد و پیشرفت را میتوان علاقه نامید، در واقع علاقه سیستم انگیزه شما را فعال میکند و باعث می شود تا در پیشبرد اهدافتان بیشتر تلاش کنید.علاقه خود را دست کم نگیرید. ردیف اول جدول به علاقه اختصاص دارد.

۲- استعداد

یکی از عوامل موثر در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در انتخاب مشاغل، استعداد است، بدون داشتن استعداد لازم در یک زمینه پیشرفتی حاصل نخواهد شد. شاید شما به موسیقی علاقه دارید ولی استعدادی در آن ندارید. ردیف بعدی استعداد است.

۳- توانایی ، تخصص و مهارت

توانایی و تخصص شما در کارتان میتواند سکوی پرتاب شما به سمت موفقیت باشد. شما حتما تخصصی دارید که تعدادی از افراد به آن نیاز دارند و بخاطر آن تخصص به سراغتان می آیند. توانایی خود را پیدا کنید. ردیف بعدی را با توانایی پر کنید.

۴- نیاز جامعه

یکی از عوامل مهمی که نادیده گرفتن آن می تواند تمام موارد قبل را از بین ببرد نیاز جامعه می باشد.اگر کسب و کار شما نیازی را از جامعه رفع نکند در نتیجه کسب درآمدی هم برای شما نخواهد داشت. ردیف چهارم نیاز جامعه می باشد.

۵- میزان درآمد

انتظار چه میزان درآمد از شغل یا استارتاپ خود را دارید ؟ آیا با راه اندازی این کسب و کار به درآمد مد نظرتان میرسید؟ این سوالی است که نمی توان به آن به طور قاطع جواب داد، اما با بررسی رقبا میتوان به محدوده آن رسید. ردیف پنجم درآمد می باشد.

حالا با جدول چه کنیم؟

در نهایت در هر ستون عنوان شغلی و یا استارتاپ خود را بنویسید و جلوی هر ردیف بین ٠ تا ٢٠ به آن نمره دهید . در ردیف هفتم مجموع نمرات از ١٠٠ نشان میدهد کدام شغل یا استارتاپ برای شما بهتر است.

5 عامل تاثیرگذار در انتخاب شغل

 

اگه تا آخر اومدی و جدول رو ساختی نتیجه اون رو با بقیه به اشتراک بزار

نویسنده : سجاد پروانه

1 نظر

به گفتگو بپوندید و نظر خود را به ما بگویید.

محیاپاسخ
۱ دی ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۵ بعد از ظهر

سلام لطفا اگر میشه منبع رو هم ذکر کنید سپاس

نظری دهید